PUIG Corporate 2019
Directors: Armelle Lalo-Nicol, Gabriel Malaprade
Vfx Supervisor: Yves Bosson
3D Artist: Jon Chaillot
Post-producer: Daniel Rota
Directors: Armelle Lalo-Nicol, Gabriel Malaprade
Vfx Supervisor: Yves Bosson
3D Artist: Jon Chaillot
Post-producer: Daniel Rota
Production: Capisco
Director: Léo Haddad
D.O.P: Elie Girard
Editor: Pascal Revelard
After Effects: Sébastien Fillinger
Grading: Sylvain Canaux
Agency: M&C Saatchi. GAD
Production: LA PAC
Director: AB/CD/CD
D.O.P: Thomas Hardmeier
Editor: Mark Maborough
Lead Flame Artist: Mathieu Caulet
Flame Artists: François Gilguy, Sarah Quilbé, Léo Verdier
VFX Supervisor: Yves Bosson
3D Artist: Pablo Dartigues
3D Animation: Marion Guichenuy
Tracking: Yvan Galtié
Nuke Artists: Victor Carlier, Jonathan Chaillot
Matte Painting: Stéphanie Dargent
After Effects: Serge « Bonnet Rouge » Miot
Musique: The
Production Designer: Alain Delgrange
Illustrations: Bruno Salamone
Grading: Sylvain Canaux
Post-producer: Christian Forget
Agency: BETC Paris
Production: La PAC
Director: AB/CD/CD
D.O.P: Rob Witt
Editor: Gopal Puntos
Lead Flame Artist: Mathieu Caulet
Flame Artists: François Gilguy, Léo Verdier
VFX Supervisor: Yves Bosson
3D Artists: Jonathan Chaillot, Pablo Dartigues
3D Animation: Marion Guichenuy
Nuke Artists: Antoine Ponsart, Johan Roche, Ludovic Voltaire
Tracking: Yvan Galtié
Production Designer: Alain Delgrange
Grading: Emiliano Serantoni
Post-producers: Daniel Rota, Elsa Szylowicz
Agency: Buzzman
Production: Smuggler – PH
Director: Michael Clowater
D.O.P: Tim Maurice Jones
Editor: Olivier Gajan
Flame Artist: Julien Aucouturier
Colorist: Sylvain Canaux
Post-producer: Daniel Rota
Agency: Havas Paris
Production: Smuggler – PH
Director: Joshua Neale
D.O.P: Marcel Zyskind
Editor: Stéphane Pereira
Flame Artist: Julien Aucouturier
Colorist: Sylvain Canaux
Post-producteur: Daniel Rota
Agency: DDB Paris
Production: Psycho
Director: Wing Shya
D.O.P: Nicolas Karakatsanis
Editor: Alex Rodriguez
Flame Artist: Marc Latil
Cleaning: Sarah Quilbé
Colorist: Sylvain Canaux
Post-producer: Jeanne Nègre
Agency: CLM BBDO
Production: Good
Director: Bo Platt
D.O.P: Michaël Cleary
Editor: Mario Battistel
Lead Flame Artist: Benjamin Laborde, Mathieu Caulet
Flame Artist: Damien Peiro, Christophe Croidieu, Aude N’Guyen, Elodie Latapie, Sarah Quilbé
Tracking 3D: Yvan Galtié
3D Artist: Jérôme Richoux
Colorist: Bertrand Duval
Post-producer: Daniel Rota